Komary

Zwalczanie komarów

Zwalczamy komary preparatami najnowszej generacji - bezpiecznymi dla ludzi. Gwarantujemy skuteczność działania oraz przystępne ceny.

Informacje o komarach

Komary żyją na ziemi od 100 milionów lat. W tym czasie wyewoluowało około 3000 różnych gatunków tych pasożytów, które zasiedliły obszar od bieguna północnego po równik.

Różne gatunki komarów mają swoich ulubionych żywicieli, do których należą: żaby, ptaki i ssaki.

Krwią zwierząt i ludzi żywią się tylko samice komarów, ponieważ potrzebują jej do produkcji jaj. Samce preferują nektar i soki roślin.

Komary potrafią zlokalizować żywiciela za pomocą zmysłu zapachu, wzroku oraz receptorów termicznych znajdujących się na czubkach ich czułków.

Zapach ofiary wyczuwają już z odległości 30 metrów. Reagują one głównie na zwiększone ilości dwutlenku węgla, który wydychamy.

Komary mają słaby wzrok i z ledwością potrafią rozpoznać człowieka z odległości 10 metrów. Niemniej jednak, kiedy znajdą się już dostatecznie blisko(ok. 3m), użyją receptorów termicznych znajdujących się na czubkach czułków, do zlokalizowania ofiary.

Komary rozmnażają się w stojącej wodzie, więc zlikwiduj wszystkie jej źródła w otoczeniu swojego domu. Jedna samica komara potrafi złożyć jednorazowo od 100 do 300 jaj, a w całym życiu - nawet 3000.

Szkodliwość komarów

Boleśnie kąsają ludzi i zwierzęta domowe. Polskie komary mogą przenosić boreliozę, kiedyś rozprzestrzeniały także malarię (nie stwierdzono jej w Polsce od 40 lat)

Zwalczamy komary w Województwie Wielkopolskim w miejscowościach: Piła, Złotów, Chodzież, Wałcz, Trzcianka, Czarnków, Wągrowiec, Jastrowie, Okonek, Debrzno, Więcbork, Wysoka, Wyrzysk, Ujście, Tuczno, Rogoźno, Oborniki Wielkopolskie i ich okolicach.

Copyright © by Specjalistyczny Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji i Deratyzacji Jerzy Spychała
Wprowadzamy program ochrony przed szkodnikami zgodny z HACCP,GHP,GMP